Gyakran ismételt kérdések
Általános
Kicserélhetem az automatikusan generált felhasználónevemet?
Sajnáljuk, de az anonimitás megőrzése érdekében a felhasználónév nem változtatható meg, hiszen így még a rendszergazdák sem kereshetik vissza az adataikat.
Mi az a NEVES Betegbiztonsági Szoftver?
A NEVES Betegbiztonsági Szoftveren keresztül az egészségügyi intézményekben bekövetkező nem várt eseményeket tudja bejegyezni, rendszerezni, azokból az intézményére illetve osztályára statisztikákat előállítani, illetve mindezt összehasonlítani az országos átlagokkal.
További információkért kérjük keresse föl információs oldalunkat: http://info.nevesforum.hu
Mit tegyek, ha nem kapom meg az e-maileket?
Előfordulhat, hogy intézményi levelezőrendszere kiszűri a NEVES szoftverből érkező leveleket, ezért először keresse föl informatikusát és jelezze neki a problémát! Amennyiben továbbra sem érkeznek meg a levelek, küldjön üzenetet a neves_support@emk.semmelweis.hu email címünkre.
Ki láthatja az adataimat?
A leadott jelentéseket csak az érintett osztálykoordinátor és intézménykoordinátora láthatja teljes egészében. Osztálykoordinátorként nem lehetséges más felhasználók (osztály vagy intézmény) adatait elérni. Az intézménykoordinátor látja az összes osztálya adatait.
Más jogosultsági szinten (országkoordinátor) lehetséges ugyan az adatokat megtekinteni, de az adatvédelmi beállítások lehetetlenné teszik az osztály/intézmény leadott jelentésekkel való összekapcsolását, mivel egy, a szoftver által generált, nem visszafejthető alfanumerikus kód azonosítja csak a jelentéseket. Ezzel a program garantálja felhasználói számára az anonimitást.
Regisztráció nélkül mit érek el az oldalon?
A NEVES Betegbiztonsági Szoftver oldalán regisztráció nélkül is rengeteg információhoz juthat a programmal kapcsolatos alapvető információktól kezdve a kutatásokkal kapcsolatos eredményeken át az egyes nem várt eseményekhez kapcsolódó adatlapokig.
Azonban, hogy igazán hasznát lássa a szoftvernek, kérjük regisztrálja intézményét és annak osztályait.
Mi történt a régebben gyűjtött NEVES adatokkal?
Mivel az osztályszintű azonosítás a 2013 előtt nem volt lehetséges, ezért az ekkor gyűjtött adatokat egy Régi adatok nevű fiktív osztályhoz töltjük föl minden intézmény számára. Így az adatok exportálhatók és elemezhetők maradnak továbbra is. A 2013-22 között működő szoftverben gyűjtött adatok az új rendszerben is elérhetőek lesznek, osztályok szerint bontva.
Hogyan láthatom a régebben leadott jelentéseim eredményeit?
A rendszer adatlapmódosítások esetén is megtartja a korábban leadott jelentéseket. Azon kérdések esetén, amelyeknél a válaszok száma, tartalma módosult, a teljes idősort mutató elemzésekben meg fognak jelenni a régebbi válaszlehetőségek is. Mivel ezek átfedésben lehetnek az új válaszokkal, javasoljuk, hogy a módosítás előtti és utáni jelentéseket egymástól elkülönítve értelmezze. Ehhez az időszakra szűrés lehetőségét érdemes használni.
Régebben is használtam a NEVES jelentési rendszert, most furcsának tűnnek a korábbi jelentésekből származó eredményeim, miért lehet ez?
2022-ben, illetve a szoftver megújulása során 2023-ban a NEVES adatlapok módosítására került sor. A változás számos kérdést és válaszlehetőséget érintett, és szükségessé tette a régebben leadott jelentések tisztítását, új adatlapnak történő megfeleltetését is. Emiatt előfordulhat, hogy egy-egy kérdés válaszainak megoszlása jelentősen eltér a várttól. Javasoljuk, hogy a módosítás előtti és utáni jelentéseket egymástól elkülönítve értelmezze. Ehhez az időszakra szűrés lehetőségét érdemes használni.
A jelentési rendszer leállása alatt a megadott Excel táblázatokban gyűjtöttem intézményem/osztályom jelentéseit. Hogyan tölthetem fel ezeket a rendszerbe?
A már megnyitott jelentéstípusok esetén, az indítópultok menüjében elérhetővé tettünk egy Adatok feltöltése menüpontot. Ez egy Google Forms felületet nyit meg, amin keresztül könnyedén és gyorsan lehetséges a fájlok csatolása és küldése. Kérjük, figyeljen arra, hogy a feltöltött állományok pontosan, hiánytalanul kerüljenek kitöltésre, ezzel is megkönnyítve a gördülékeny adatfeldolgozást.
Ha a feltöltéssel kapcsolatban problémát vagy nehézséget tapasztal, kérjük, ellenőrizze, hogy google tárhelyén elegendő hely áll-e rendelkezésre a feltöltéshez!
Intézményemet összevonták más intézménnyel/osztályom intézményként önállósult. Hogyan tudok változtatni az intézménynéven, és/vagy osztályaim nevén?
Ezen esetek egyedi elbírálás alá tartoznak, kérjük, hogy vegye fel a kapcsolatot velünk a neves_support@emk.semmelweis.hu e-mail címen. Igyekszünk minél előbb válaszolni, és egyeztetni egy mindenki számára megfelelő, a valóságot leghűbben tükröző megoldást.
Hibát, problémát észleltem a jelentési rendszer működésében vagy egy adatlapon. Mit tegyek?
A jelentési rendszerrel vagy az adatlapokkal kapcsolatos észrevételeit ezen a linken, a felhasználók számára készített hibabejelentő formon jelezheti számunkra. Továbbá megtalálja a hivakozást az oldalak lábléc részében elhelyezve is.
Használhatok Apple (Mac) termékeket?
Igen, de javasoljuk, hogy ebben az esetben is a Google Chrome böngészőt használja, az iOS alapértelmezett böngészője, a Safari nem megfelelően jeleníti meg az űrlapot.
Kell-e fizetni a rendszer használatáért?
Nem, a NEVES jelentési rendszer ingyenes, használata önkéntes és anonim a kórházak és a jelentést tévő személyek számára.
Nem találtam választ a kérdéseimre. Mit tegyek?
Amennyiben a GYIK-ben nem talált választ a kérdéseire, problémáira, a neves_support@emk.semmelweis.hu email címen tud kapcsolatba lépni a NEVES csapattal. Kérjük, hogy a levélben adja meg felhasználói adatait (intézmény és szükség esetén osztály neve és az Ön felhasználói azonosítója) is, hogy minél pontosabban tudjunk Önnek segíteni!
Bejelentkezés
A felhasználónév és a jelszó érzékeny a kis- és nagybetű közti különbségre?
A felhasználónév és jelszó egyaránt érzékeny a különbségekre, gépeléskor figyeljen erre!
Regisztráció
Nem kapom meg az értesítő levelet. Mit tegyek?
A NEVES jelentési rendszer a felhasználókat email üzenetekben értesíti a bejelentkezéshez szükséges információkkal kapcsolatban. Amennyiben Önnek nem érkezett meg az üzenet, a következőket teheti
- Nézze meg postafiókját 5 perccel később (lehetséges, hogy a nagy adatforgalom, vagy lassú internetkapcsolat miatt az email késve érkezik meg).
- Nézze meg levelezőkliensének SPAM (Junk) mappáját. Olyan üzenetet keressen, amelynek feladója: “noreply@nevesforum.hu”.
- Lehetséges, hogy a levelezőkliensét tűzfal védi (jellemző céges, kórházi vagy állami hálózatoknál). Ekkor a tűzfal beállításait kell módosítani, amelyet a helyi rendszergazda tud megtenni. Kérjük továbbítsa neki az alábbi sablon üzenetet:
Tisztelt Rendszergazda,
A NEVES jelentési rendszer használata közben elakadtam, ugyanis az oldal által továbbított emaileket nem kapom meg. A hiba valószínűsíthető oka az, hogy a helyi tűzfal blokkolja az oldalról érkező üzeneteket. Arra szeretném kérni, hogy a kivételek közé adja hozzá a következő üzeneteket:
“feladó: noreply@nevesforum.hu a(z) emk.semmelweis.hu domainen keresztül ”
Köszönettel:
(aláírás)
Hogyan tudok regisztrálni? – új intézményt
A NEVES Betegbiztonsági szoftverbe az oldal honlapján (http://neves.nevesforum.hu) lehet regisztrálni. A honlapon elérhető ‘Regisztráció’ gombra kattintva, azon belül pedig egy kihelyezett linken keresztül éri el a regisztrációhoz szükséges adatlapot. Ezt kitöltve Ön regisztrációs kérelmet küld az országkoordinátornak.
Hogyan tudok regisztrálni? – új osztályt
Egy-egy intézményen belül az egyes osztályok regisztrálását az intézménykoordinátor végzi. Kérjük keresse meg az intézménykoordinátorát, aki regisztrálhatja az Ön osztályát a rendszerbe. Amennyiben nem tudja ki az intézménykoordinátor, lépjen velünk kapcsolatba a neves_support@emk.semmelweis.hu email címen keresztül.
Hogyan tudok regisztrálni? – új osztályos felhasználót
1. A NEVES Betegbiztonsági szoftverbe az oldal honlapján (http://neves.nevesforum.hu) lehet regisztrálni. A honlapon elérhető ‘Regisztráció’ gombra kattintva érheti el a regisztrációhoz szükséges adatlapot. Ezt kitöltve Ön a rendszerben automatikusan regisztrálásra kerül, azonban ahhoz, hogy be tudjon lépni, meg kell várnia, amíg intézménykoordinátora aktiválja fiókját.
2. Kérheti intézménykoordinátorát, hogy regisztrálja a rendszerbe. Ekkor fiókja automatikusan aktív lesz, azonban jelszavát az első bejelentkezéskor ajánlott megváltoztatni olyanra, amit csak Ön ismer.
Űrlapkitöltés
Mit jelentenek a szürke és kék jelentéstípus csempék?
A kék jelentések és statisztikák az aktív, használható jelentéstípusokat jelzik. A szürke csempék inaktívak. Azokban az esetekben, ahol a jelentés működik, de nincs országosan legalább 50 adat, nem teszünk közzé statisztikákat, így ezen jelentéstípusok esetén csak a jelentési felület lesz kék, a statisztikai csempe szürke marad.
Hogyan tudok jelentést leadni?
A NEVES Betegbiztonsági Szoftverben az egyes osztályok koordinátorai vagy az intézménykoordinátor tud jelentéseket leadni. A fölső menüsorban a Jelentések menüpontban kell kiválasztani a kitölteni kívánt jelentést. Ezutan a jelentés indítópultján a jelentés leadása menüpontra kattintunk. Amennyiben a jelentés leadását intérménykoordinátor végzi, az adatlapon ki kell választania, melyik osztályhoz nevében kíván jelenteni.
Mire való az egyéni azonosító?
Az egyéni azonosító (esetazonosító) az egyes adatlapok egyértelmű elkülönítésére szolgál. A rendszer alapértelmezetten generál minden jelentéshez egyéni azonosítót. Papír alapú kitöltéskor javasoljuk, hogy az egyéni azonosítót tüntessék fel az űrlapon.
Elrontottam az űrlapkitöltést. Mit csináljak?
Két lehetősége van:
1. Ha még nem zárta le az adatlapot, akkor a módosítás gombra kattintva visszatérhet az adatlap szerkestéséhez.
2. Ha már lezárta az adatlapot, akkor az indítópulton keresztül tudja azt törölni, majd ezután új jelentést tud leadni. Ennek automatikusan generált esetazonosítója el fog térni a törölt esetétől.
Mi történik a törölt adatokkal?
Egy adatlap törlésekor az Ön listájából eltűnik a kiválasztott jelentés, valamint a statisztikában sem fog megjelenni. A valóságban viszont a jelentés nem törlődik végleg, csak egy inaktív listába kerül áthelyezésre.
Megváltozott az adatlap, mit kell tennem?
A NEVES csapat az összegyűlt jelentések alapján időről időre frissíti az egyes adatlapok tartalmát. Változás esetén a korábbi adatok adaptálását, az elektronikus űrlap és a letölthető adatgyűjtő lapok frissítését a rendszeradminisztrátor végzi, a felhasználói adatok védelmét garantálva.
Felhasználóként nincs egyéb teendője, mint a változás életbe lépésétől kezdve az új, naprakész adatlapokon rögzíteni a jelentéseket. A letölthető adatlapok fejlécében megtalálhatja az érvénybe lépés dátumát és a dokumentum verziószámát.
Miért nem tudok elküldeni egy jelentést?
Elképzelhető, hogy régóta be van jelentkezve fiókjába és bár a képernyőjén még nem látszik, de a háttérben a rendszer már kijelentkeztette. Jelentkezzen ki, aztán megint be és próbálja meg újra elküldeni a jelentést. Ha ezek után sem jár sikerrel, keressen fel minket a neves_support@emk.semmelweis.hu email címen keresztül.
Statisztika
Mit jelentenek a szürke és kék jelentéstípus csempék?
A kék jelentések és statisztikák az aktív, használható jelentéstípusokat jelzik. A szürke csempék inaktívak. Azokban az esetekben, ahol a jelentés működik, de nincs országosan legalább 50 adat, nem teszünk közzé statisztikákat, így ezen jelentéstípusok esetén csak a jelentési felület lesz kék, a statisztikai csempe szürke marad.
Hogyan tudok a statisztikai oldalon navigálni?
A statisztikai oldalon a Google Data Studio segítségével jelenítjük meg az egyes jelentéstípusokhoz tartozó elemzéseket. A jobb láthatóság érdekében javasoljuk a teljes képernyős nézetet, ezt a statisztikai oldal betöltése után az oldal alján, a jobb alsó sarokban látható négyszögletes ikonra kattintva kapcsolhatja be, és Esc gombbal kapcsolhatja ki.
Minden jelentéstípushoz több elemzést készítettünk, ezek között úgy tud navigálni, ha a baloldalt látható számokra kattint. Ha a számok fölé viszi a kurzort, megjelenik az elemzések címe. Ha az oldal aljára görgetve a bal alsó sarokban található > nyílra kattint, akkor az oldal tartalomjegyzéke láthatóvá válik. A nyitott tartalomjegyzék alatti < nyílra kattintás ismét bezárja a tartalomjegyzéket.
Teljes képernyős nézetben a > nyíl alapértelmezetten látszik.
A statisztikai oldal felső sorában lehetősége van néhány alapértelmezett szűrési feltételt (pl. beteg neme, korcsoportja, esemény ideje) beállítani. Ezeket a kívánt megjelenítendő kategóriák (pl. férfi beteg) kiválasztásával, vagy a dátumválasztó beállításával teheti meg. A kategóriák mellett szereplő “Csak” gomb kizárólag annak az 1 db kategóriának a kiválasztását teszi lehetővé. Amennyiben több kategóriát kíván megjeleníteni, a jelölőnégyzetet használja!
Mit látok a statisztikai oldalon?
A statisztikai oldalakon az egyes jelentéstípusokhoz tartozó elemzéseket talál, amelyeket a NEVES csapat készített el az intézményi oki kutatás támogatásához. A statisztikák között talál:
- egyszerű gyakorisági elemzéseket, amelyek az adatlapok egy kérdéséből készültek (pl. a beteg elesésének helye, az éles-hegyes sérülést okozó eszköz)
- kereszttáblás elemzéseket, amelyek az adatlapok két kérdésének összefüggéseit vizsgálják (pl. mi a kapcsolat a beteg elesésének helye és időpontja, vagy az éles-hegyes sérülést okozó eszköz és a sérült személy szakmája között)
Az egyszerű gyakorisági elemzéseket csak táblázatos formában közöljük, a legtöbb kereszttáblás elemzésekből készítettünk grafikont és táblázatot is. Ezek megjelenítési sorrendje minden esetben egységes: előbb a grafikont, a következő lapfülön pedig a táblázatot találja meg. Bizonyos esetekben azonban csak tábla vagy csak ábra készült, ennek célja az eredmények értelmezésének támogatása. A baloldali lapfüleken és az itt feltüntetett tartalomjegyzékben láthatja, hogy mely statisztikai oldalon mit találhat.
Az egyes jelentéstípusokhoz tartozó elemzések listáját ennek az oldalnak az alján találhatja meg a Jelentéstípusokhoz tartozó statisztikai elemzések listái címsor alatt.
Intézmény/osztálykoordinátorként a saját intézménye/osztálya adatait látja a statisztikai felületen baloldalt. Jobboldalt, piros keretben pedig a NEVES Jelentési Rendszerbe érkezett, országos szintű összesített eredményeket látja ugyanarra az elemzésre vonatkozóan. A kettő elemzés hasonlóságai és különbségei segíthetik Önt az intézményi szintű oki kutatás irányainak meghatározásában.
Intézménykoordinátor vagyok, hogyan végezhetek osztályos szintű elemzéseket?
Az intézménykoordinátorok számára kétféle módon van lehetőség az osztályos szintű elemzések elvégzésére:
1. Online: Ezesetben kérjük, hogy hozzon létre 1-1, az Ön által menedzselt osztályokhoz tartozó osztálykoordinátort, és ezzel a felhasználóval bejelentkezve lehetősége lesz megnézni az osztályos szintű eredményeket. A felhasználóhoz tetszőleges email és jelszó állítható be. Az osztályhoz rögzített jelentésekből készült elemzéseket akkor is látni fogja, ha másik osztálykoordinátor (más kolléga) rögzítette azokat.
2. Offline: Intézménykoordinátorként bejelentkezve letöltheti Excel formában az adatokat, és saját gépén tudja azokat tetszés szerint elemezni 1-1 osztály elkülönítésével, vagy akár több osztályt együttesen is vizsgálhat.
Hogyan tudom értelmezni az eredményeimet?
A Statisztikai felületen a NEVES szakmai csapata által készített, alapértelmezett elemzéseket találhat mind a saját osztálya/intézménye adataiból, mind az országos összesített adatokból számítva. Ezek segíthetik Önt abban, hogy a nemkívánatos események jellemző okait megtalálja, vagy az országos adatokkal összevethesse a saját adatait és meghatározhassa a fő fejlesztési irányokat.
Mélyebb oki kutatáshoz (gyökéroki elemzéshez) az adatok letöltését javasoljuk, és ajánljuk, hogy vegye igénybe az info.nevesforum.hu-n található segédanyagokat.
Hogyan tudom értelmezni a kereszttáblás elemzéseket?
A kereszttáblás elemzések két kérdés válaszai közötti összefüggéseket mutatnak meg, segítségükkel képet kaphatunk a nemkívánatos eseményekhez vezető leggyakoribb körülményekről. Pl. az egyes dolgozói szakmák esetén mely éles-hegyes eszközök okoztak leggyakrabban sérüléseket, vagy mely napszakokban melyik helyiségekben történő betegesés a legjellemzőbb.
Ezek az eredmények segíthetik Önt az intézményi szintű oki kutatás irányainak meghatározásában. A leggyakrabban együtt járó körülmények mögött feltételezhetően valamilyen intézményi folyamatszervezési jellemző áll (pl. ha az ellátó személyzet gyakran sérül az éles-hegyes eszköz gyűjtőedénybe helyezése közben). Ilyen esetekben javasoljuk a helyi folyamatok áttekintését.
A NEVES statisztikai felületen a grafikus ábrázolás mellett (következő lapfülön) táblázatos formában is közzétesszük az eredményeket. A táblázatban színes kiemelés segíti a tájékozódást, a leggyakoribb körülmények megtalálását.
Túl kevés az adatom! Ez mit jelent?
A szoftver kevés adat esetén is elkészíti az alapértelmezett statisztikákat. Azonban az eredmények alacsony esetszámnál nem vagy nagyon korlátozott mértékben értelmezhetők. Ezért abban az esetben, ha 50-nél kevesebb adat felhasználásával készülne a statisztika, a rendszer figyelmeztető üzenetet küld.
Ez a figyelmeztetés nem akadályozza Önt abban, hogy áttekintse az eredményeit, azonban azt javasoljuk, hogy a következtetések levonásával várjon, amíg össze nem gyűlik elegendő adat.
Szeretnék egy-egy esetet részletesen megvizsgálni, hogyan tehetem meg?
A statisztikai oldalon számos elemzéssel támogatjuk az oki kutatások elindítását, amelyek segítenek megtalálni a leggyakoribb, legjellemzőbb összefüggéseket, azonban a mélyebb oki kutatáshoz javasoljuk, hogy töltse le az adatokat xls formátumban. Erre a jelentés indítópultján az "Adatok letöltése" funkció kiválasztásával van lehetősége, a részletesebb leírást a "Hogyan tudom elmenteni a saját adataimat" c. kérdésnél találja.
Hogyan tudom elmenteni a saját adataimat?
Minden felhasználó le tudja tölteni saját adatait a Jelentés indítópultján található Adatok letöltése gombra kattintva. Az állomány táblázatkezelő szoftverrel használható formátumban (.xls) menthető el.
Az osztálykoordinátorok csak saját osztályuk adatait tudják elmenteni. Az intézménykoordinátor kiválaszthatja melyik osztály adatait szeretné elmenteni.
Az intézménykoordinátorok választhatnak, hogy elmenthetik az összes osztály adatát. Ilyen adatexport esetén az intézménykoordinátor látni fogja, hogy melyik adatot melyik osztályon rögzítették.
Más jogosultsági szinten (országkoordinátor) is lehetséges az adatok exportálása. Ebben az esetben azonban az adatvédelmi beállítások lehetetlenné teszik az osztály és az intézmény azonosítását, mivel egy, a szoftver által generált, nem visszafejthető alfanumerikus kód különbözteti csak meg a felhasználókat. Ezzel a program garantálja felhasználói számára az anonimitást.
Hogyan tudom vizsgálni az események időpontjainak megoszlását?
Az egyes jelentéstípusok Statisztika felületén lehetőség van a lekérdezés időtartamának beállítására, ezt a statisztikai oldal jobb felső sarkában látható dátumválasztó segítségével teheti meg. A lekérdezési időszakok változtatásával nyomon követheti a nemkívánatos eseményeket kiváltó tényezők arányainak időbeli változásait.
Túl kicsinek látom az eredményeim grafikonjait, mit tehetek?
Minden jelentéstípus statisztika felületén a jobb alsó sarokban látható egy négyszögletes ikon, amellyel teljes képernyős nézetre válthat.
Leadtam egy jelentést, de nem látom a statisztikában. Mit tegyek?
A statisztika adatai 12 óránként kerülnek frissítésre az adatbázisban, ezért javasoljuk, hogy tekintsen rá később. Amennyiben 1-2 nap múlva sem tapasztal változást, kérem jelentse azt be hibabejelentő formunkon.
Hogyan láthatom a régebben leadott jelentéseim eredményeit?
A rendszer adatlapmódosítások esetén is megtartja a korábban leadott jelentéseket. Azon kérdések esetén, amelyeknél a válaszok száma, tartalma módosult, a teljes idősort mutató elemzésekben meg fognak jelenni a régebbi válaszlehetőségek is. Mivel ezek átfedésben lehetnek az új válaszokkal, javasoljuk, hogy a módosítás előtti és utáni jelentéseket egymástól elkülönítve értelmezze. Ehhez az időszakra szűrés lehetőségét érdemes használni.
Régebben is használtam a NEVES jelentési rendszert, most furcsának tűnnek a korábbi jelentésekből származó eredményeim, miért lehet ez?
2022-ben, illetve a szoftver megújulása során 2023-ban a NEVES adatlapok módosítására került sor. A változás számos kérdést és válaszlehetőséget érintett, és szükségessé tette a régebben leadott jelentések tisztítását, új adatlapnak történő megfeleltetését is. Emiatt előfordulhat, hogy egy-egy kérdés válaszainak megoszlása jelentősen eltér a várttól. Javasoljuk, hogy a módosítás előtti és utáni jelentéseket egymástól elkülönítve értelmezze. Ehhez az időszakra szűrés lehetőségét érdemes használni.
Mi történt a régebben gyűjtött NEVES adatokkal?
Mivel az osztályszintű azonosítás a 2013 előtt nem volt lehetséges, ezért az ekkor gyűjtött adatokat egy Régi adatok nevű fiktív osztályhoz töltjük föl minden intézmény számára. Így az adatok exportálhatók és elemezhetők maradnak továbbra is. A 2013-22 között működő szoftverben gyűjtött adatok az új rendszerben is elérhetőek lesznek, osztályok szerint bontva.
Ki láthatja az adataimat?
A leadott jelentéseket csak az érintett osztálykoordinátor és intézménykoordinátora láthatja teljes egészében. Osztálykoordinátorként nem lehetséges más felhasználók (osztály vagy intézmény) adatait elérni. Az intézménykoordinátor látja az összes osztálya adatait.
Más jogosultsági szinten (országkoordinátor) lehetséges ugyan az adatokat megtekinteni, de az adatvédelmi beállítások lehetetlenné teszik az osztály/intézmény leadott jelentésekkel való összekapcsolását, mivel egy, a szoftver által generált, nem visszafejthető alfanumerikus kód különbözteti csak meg a felhasználókat. Ezzel a program garantálja felhasználói számára az anonimitást.
Nem tudom képként elmenteni a statisztikát, mit tegyek?
A riport oldal bármilyen “üres”, azaz ábrát, szűrőt vagy feliratot nem tartalmazó részére kattintva elérhető az “Oldal letöltése PDF formátumban” opció, amely a teljes riport aktuálisan beállított szűrőkkel érvényesülő változatát engedi letölteni. A funkció lehetővé teszi csak a kiválasztott oldalak letöltését is.
Jelentéstípusokhoz tartozó statisztikai elemzések listái
Betegesések
- Felmért esési kockázat korcsoportos megoszlása - ábra
- Felmért esési kockázat korcsoportos megoszlása - táblázat
- Felmért esési kockázat nemenkénti megoszlása - táblázat
- Esés helyének korcsoportos megoszlása - ábra
- Esés helyének korcsoportos megoszlása - táblázat
- Esés helyének időbeli megoszlása - ábra
- Esés helyének időbeli megoszlása - táblázat
- Felmért esési kockázati megoszlása a felvétel napja szerint - ábra
- Felmért esési kockázati megoszlása a felvétel napja szerint - táblázat
- Esés idején végzett tevékenység megoszlása az esés helye szerint - ábra
- Esés idején végzett tevékenység megoszlása az esés helye szerint - táblázat
- Esés idején végzett tevékenység megoszlása az esési kockázat szerint - ábra
- Esés idején végzett tevékenység megoszlása az esési kockázat szerint - táblázat
- Esés idején végzett tevékenység megoszlása az esés időpontja szerint - ábra
- Esés idején végzett tevékenység megoszlása az esés időpontja szerint - táblázat
- Környezeti tényezők megoszlása az esés helye szerint - ábra
- Környezeti tényezők megoszlása az esés helye szerint - táblázat
- Környezeti tényezők korcsoportos megoszlása - ábra
- Környezeti tényezők korcsoportos megoszlása - táblázat
- Környezeti tényezők időbeli megoszlása - ábra
- Környezeti tényezők időbeli megoszlása - táblázat
- Környezeti tényezők megoszlása az esés napja szerint - ábra
- Környezeti tényezők megoszlása az esés napja szerint - táblázat
- Egészségi állapotjellemzők megoszlása a kockázati csoport szerint - ábra
- Egészségi állapotjellemzők megoszlása a kockázati csoport szerint - ábra
- Szedett gyógyszerek megoszlása a kockázati csoport szerint - ábra
- Szedett gyógyszerek megoszlása a kockázati csoport szerint - táblázat
- Szedett gyógyszerek korcsoportos megoszlása - ábra
- Szedett gyógyszerek korcsoportos megoszlása - táblázat
- Szedett gyógyszerek megoszlása az esés időpontja szerint - ábra
- Szedett gyógyszerek megoszlása az esés időpontja szerint - táblázat
- Szedett gyógyszerek megoszlása az esés napja szerint - ábra
- Szedett gyógyszerek megoszlása az esés napja szerint - táblázat
- Esés idején végzett tevékenységek korcsoportos megoszlása - ábra
- Esés idején végzett tevékenységek korcsoportos megoszlása - táblázat
- Esés idején végzett tevékenységek megoszlása az esés napja szerint - ábra
- Esés idején végzett tevékenységek megoszlása az esés napja szerint - táblázat
- Beteg mozgásjellemzőinek korcsoportos megoszlása - ábra
- Beteg mozgásjellemzőinek korcsoportos megoszlása - táblázat
- Beteg mozgásjellemzőinek megoszlása a kockázati csoport szerint - ábra
- Beteg mozgásjellemzőinek megoszlása a kockázati csoport szerint - táblázat
- Beteg mozgásjellemzőinek megoszlása az esés időpontja szerint - ábra
- Beteg mozgásjellemzőinek megoszlása az esés időpontja szerint - táblázat
- Beteg mozgásjellemzőinek megoszlása az esés helye szerint - táblázat
Decubitus / nyomási fekély
- Kockázatfelmérés korcsoportos megoszlása - ábra
- Kockázatfelmérés korcsoportos megoszlása - táblázat
- Decubitus kialakulásig eltelt idő megoszlása a fekély súlyosságának függvényében - ábra
- Decubitus kialakulásig eltelt idő megoszlása a fekély súlyosságának függvényében - táblázat
- Fürdetési gyakoriság megoszlása a funkciózavarok függvényében - táblázat
- Alkalmazott prevenciós eszközök megoszlása a decubitus helyének függvényében - ábra
- Alkalmazott prevenciós eszközök megoszlása a decubitus helyének függvényében - táblázat
- Alkalmazott pozícionáló eszközök megoszlása a protokollalkalmazás függvényében - ábra
- Alkalmazott pozícionáló eszközök megoszlása a protokollalkalmazás függvényében - táblázat
- Mobilizáció megoszlása a protokollalkalmazás függvényében - ábra
- Mobilizáció megoszlása a protokollalkalmazás függvényében - táblázat
- Észleléskori súlyosság megoszlása a felmért kockázati szint függvényében - ábra
- Észleléskori súlyosság megoszlása a felmért kockázati szint függvényében - ábra
- Alkalmazott pozícionáló eszközök megoszlása a felmért kockázati szint függvényében - ábra
- Alkalmazott pozícionáló eszközök megoszlása a felmért kockázati szint függvényében - táblázat
- Mobilizáció megoszlása a felmért kockázati szint függvényében - ábra
- Mobilizáció megoszlása a felmért kockázati szint függvényében - táblázat
- Észleléskori súlyosság megoszlása a fürdetési gyakoriság függvényében - ábra
- Észleléskori súlyosság megoszlása a fürdetési gyakoriság függvényében - táblázat
- Mobilizáció megoszlása az észleléskori súlyosság függvényében - ábra
- Mobilizáció megoszlása az észleléskori súlyosság függvényében - ábra
- Protokollalkalmazás megoszlása az észleléskori súlyosság függvényében - ábra
- Protokollalkalmazás megoszlása az észleléskori súlyosság függvényében - táblázat
- Mobilizáció elmaradásának oka (megoszlás, ábra)
- Pelenka/katéterhasználat megoszlása a decubitus helyének függvényében - ábra
- Pelenka/katéterhasználat megoszlása a decubitus helyének függvényében - táblázat
- Decubitus helyének megoszlása a fürdetési gyakoriság függvényében - ábra
- Decubitus helyének megoszlása a fürdetési gyakoriság függvényében - táblázat
Éles-hegyes eszköz okozta sérülések
- Sérültek szakmájának korcsoportos megoszlása - ábra
- Sérültek szakmájának korcsoportos megoszlása - táblázat
- Sérülés helyszínének megoszlása a sérült szakmája függvényében - ábra
- Sérülés helyszínének megoszlása a sérült szakmája függvényében - táblázat
- Sérülést okozó eszközök megoszlása a sérült szakmája függvényében - ábra
- Sérülést okozó eszközök megoszlása a sérült szakmája függvényében - táblázat
- Sérülést okozó eszközök megoszlása a helyszín függvényében - ábra
- Sérülést okozó eszközök megoszlása a helyszín függvényében - táblázat
- Sérült testrészek megoszlása a sérülést okozó eszközök függvényében - ábra
- Sérült testrészek megoszlása a sérülést okozó eszközök függvényében - táblázat
- Szennyezettségi jellemzők eszközönként - ábra
- Szennyezettségi jellemzők eszközönként - ábra
- Sérüléskori tevékenység megoszlása a sérülést okozó eszközök függvényében - ábra
- Sérüléskori tevékenység megoszlása a sérülést okozó eszközök függvényében - táblázat
- Sérülések súlyossága a sérülés helyszínének függvényében - ábra
- Sérülések súlyossága a sérülés helyszínének függvényében - ábra
- Sérülések súlyossága a sérült testrész függvényében - táblázat
- A sérültek nemi-korcsoportos megoszlása - ábra
- A sérültek nemi-korcsoportos megoszlása - táblázat
- Sérült szakmája az eszközszennyezettség függvényében - ábra
- Sérült szakmája az eszközszennyezettség függvényében - táblázat
- Helyszín megoszlása az eszközszennyezettség függvényében - ábra
- Helyszín megoszlása az eszközszennyezettség függvényében - táblázat
- Helyszín megoszlása a szabályozási jellemzők függvényében - ábra
- Helyszín megoszlása a szabályozási jellemzők függvényében - táblázat
- Sérüléshez vezető tényezők megoszlása a helyszín függvényében - ábra
- Sérüléshez vezető tényezők megoszlása a helyszín függvényében - táblázat